1

Pomagamy obywatelom Ukrainy

PGNiG Technologie S.A. na kilka sposobów zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy – naszym sąsiadom dotkniętym ogromem nieszczęścia, wywołanego inwazją Rosji na ich kraj.

Spółka przeznaczyła środki finansowe dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Stowarzyszenia pod Skrzydłem Anioła i Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Ponadto Spółka objęła opieką sześcioosobową rodzinę z Kijowa, która schroniła się na Podkarpaciu. Nasi Goście otrzymali od Spółki niezbędną do życia pomoc materialną, a nasi pracownicy zaangażowali się z wielkim oddaniem we wsparcie w przeprowadzeniu wszelkich formalności urzędowych, szkolnych i dotyczących opieki zdrowotnej.

Dodatkowo pracownicy Spółki zainicjowali zbiórkę koleżeńską, w wyniku której zebrano pakiety najbardziej potrzebnych artykułów: kosmetyków i środków higieny osobistej, środków piorących, kocy, mleka dla dzieci, żywności długoterminowej oraz karmy dla zwierząt. Dary te na bieżąco przekazywane są do wybranych placówek, w tym w Krośnie, w których przebywają głównie kobiety z dziećmi, często ze swoimi ukochanymi psami i kotami. W ramach akcji pomocowej przygotowaliśmy także 300 pożywnych kanapek dla uchodźców, przekraczających w trudnych, zimowych warunkach granicę ukraińsko-polską  Szeginie-Medyka blisko Przemyśla.