1
PGNiG - Aktualności

PGNiG Technologie S.A. znajduje się w miejscu, w którym 100 lat temu wszystko się zaczęło…

W 1920 roku w Krośnie powstała Fabryka Maszyn i Urządzeń Wiertniczych, kilkakrotnie przez kolejne dziesięciolecia zmieniając nazwę, przekształcając się i dostosowując do nowych warunków. W 2020 roku spółka PGNiG Technologie kontynuuje bogate tradycje górnictwa naftowego w Polsce i na Podkarpaciu.

Firma obchodzi swoje 100-lecie jako lider na rynku projektowania, budowy, uruchamiania i eksploracji kopalń ropy i gazu, podziemnych magazynów, instalacji gazowych oraz produkcji sprzętu górniczo-spawalniczego w Polsce.

Z okazji tradycyjnej Barbórki, w dniu 3 grudnia tego roku, zarząd, dyrekcja oraz delegacje pracowników i związków zawodowych, uczestniczyli we Mszy świętej w Bazylice Mniejszej w Krośnie. Następnie władze PGNiG Technologie – prezes Marta Zygmunt wraz z wiceprezes Lucyną Podhalicz, dyrekcja oraz związki zawodowe złożyły kwiaty pod pomnikiem Ignacego Łukasiewicza.

Obchody były bardzo skromne z powodu pandemii SARS-CoV-2. Możliwość współuczestniczenia we Mszy świętej była dostępna online dla wszystkich pracowników Spółki.

Barbórka - kościół