1

PGNiG Technologie partnerem V Mikołajkowego Turnieju Szermierczego

Turniej został rozegrany 10 grudnia tego roku w sali szermierczej pawilonu sportowego przy stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Krośnie, a organizatorem było stowarzyszenie sportowe UKS „Sokolik” MOSiR Krosno.

W zawodach wzięli udział zawodnicy „Sokolika” oraz zaproszeni goście z klubu szermierczego działającego przy PTG „Sokół” 1893 Mielec. Dzieci i młodzież rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: Zuchy, Dzieci i Młodzik.

Tradycje szermiercze w Krośnie liczą sobie ponad 70 lat, a misją „Sokolika” jest przekazywanie kolejnym pokoleniom zamiłowania do tej pięknej dyscypliny. Szermierka uczy szybkiej reakcji, taktycznego myślenia i wpływa na ogólną sprawność ruchową zawodników. Porównywana jest do szachów, a jest to jedyny bezkontaktowy sport walki. Obowiązują w nim rygorystyczne zasady „fair play”. „Sokolik” przyczynia się zatem do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci i młodzieży, pomaga kształtować ich mocne strony charakteru, a poprzez to wspiera rodziców w wychowywaniu.

Dofinansowanie V Mikołajkowego Turnieju Szermierczego przez PGNiG Technologie S.A. wynika z idei społecznej odpowiedzialności biznesu i Kodeksu Etyki Grupy Kapitałowej PGNiG. Inicjatywa o charakterze lokalnym, istotna dla społeczności jest jednym z obszarów wsparcia wymienionych w tym dokumencie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników, a także wspaniałej sportowej postawy. Trenerom „Sokolika” i „Sokoła” gratulujemy wychowanków oraz życzymy sukcesów na turniejach szermierczych w Polsce i za granicą.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które niestety tylko w części oddają emocje towarzyszące zawodom! Zapraszamy na kolejne wydarzenia!