1
Ośrodek Zbioru Gazu Dzieków

Powrót po latach…

W 2003 roku, jako Budownictwo Naftowe „Naftomontaż”, wybudowaliśmy kopalnię gazu ziemnego „Ośrodek Zbioru Gazu Dzików”.

Obecnie, po blisko 19 latach, powróciliśmy z nowym zadaniem na ten sam obiekt, jednak już jako firma  #PGNiGTechnologie, która powstała w wyniku fuzji czterech spółek GK PGNiG.

Instalacja przez lata funkcjonowała sprawnie i bezusterkowo, jednak z uwagi na obniżenie ciśnienia w złożu pojawiła się konieczność zabudowania kolejnej sprężarki gazu. Dlatego wykonaliśmy niezbędne prace, aby zwiększyć możliwości eksploatacyjne tej kopalni.

Oddany do użytku fabrycznie nowy agregat sprężający gaz ziemny o mocy 1,4 MW przystosowany jest do pracy w pełnym zakresie w trybie automatycznym z możliwością ręcznego sterowania. Układ stanowi samodzielną jednostkę, w skład której wchodzi m.in. kompresor gazu ziemnego, spalinowy silnik zasilany gazem ziemnym i rurociągi, łączące projektowane instalacje z istniejącymi instalacjami technologicznymi.

Dostarczony i zabudowany przez naszą Spółkę zestaw sprężający wraz z układami, urządzeniami i systemami pomocniczymi przeznaczony jest do podnoszenia ciśnienia gazu ziemnego w celu dalszego skierowania do krajowego systemu przesyłowego.

Więcej o naszych inwestycjach: https://www.technologiepgnig.pl/o-nas/